PIP: Gala konkursu „Lodołamacze”

PIP: Gala konkursu „Lodołamacze”

Na Zamku Królewskim w Warszawie pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 27 września 2018 r. odbyła się gala XIII edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody w jednej z kategorii wręczał Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu jest wyróżnianie tych wszystkich, którzy przełamują uprzedzenia, nie ustają w dążeniach do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, umożliwiają im dostęp do edukacji, pracy, aktywności społecznej. W tym roku już po raz trzynasty uhonorowano najlepszych, najbardziej zdeterminowanych i zaangażowanych.

W liście skierowanym do uczestników Gali Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że Konkurs LODOŁAMACZE pokazuje, że polityka personalna uwzględniająca społeczną odpowiedzialność w biznesie jest korzystna zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Współpracujący ze sobą pracownicy pełnosprawni i niepełnosprawni nawiązują więzi międzyludzkie, uczą się wzajemnego funkcjonowania w pracy i poza nią, potrafią pokonywać bariery utrudniające życie w społeczeństwie, a także, co bardzo ważne, przenoszą nowo zdobyte doświadczenia do swojego otoczenia.

Dariusz Mińkowski wręczał nagrody w kategorii otwarty rynek, w której pierwsze miejsce i statuetkę lodołamacza przyznano firmie MOTOMAX Sp. z o.o. z Torunia, zajmującej się naprawą półosi napędowych do samochodów osobowych i dostawczych. Firma zatrudnia 15 osób, z czego 4 są niepełnosprawne.

Drugie miejsce i srebrny medal otrzymała Fundacja Celeste z Łodzi, zaś trzecie miejsce i brązowy medal kapituła konkursu przyznała firmie Ele-Comp Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Ponadto kapituła konkursu przyznała tytuł honorowy: Lodołamacza Specjalnego 2018 r. Agacie Roczniak. Laureatka jest modelką, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych oraz działaczką w fundacji Ewy Minge Black Butterflies, która również otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie „Lodołamacze”.

W kategorii dziennikarz bez barier nagrodę Lodołamacza odebrał Maciej Dowbor. To wyróżnienie dla dziennikarzy, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.

Galę uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, a także występ pianisty Grzegorza Płonki i Renaty Przemyk.

Źródło: https://www.pip.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content