Polskie Radio Katowice: Nagrody dla Lodołamaczy

Polskie Radio Katowice: Nagrody dla Lodołamaczy

W Katowicach zostaną przyznane Lodołamacze 2016. Nagrody przyznawane są ludziom, firmom i instytucjom działającym na rzecz społecznej i zawodowej aktywności osób niepełnosprawnych.

Konkurs wskazuje pracodawców, którzy stosują dobre praktyki, zatrudniając osoby z niepełnosprawnościami. Sytuacja na tym rynku zmienia się na lepsze, mówi Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

Statuetki przyznawane są w kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek oraz Instytucja. Dodatkowo co roku wręczany jest Super Lodołamacz.

W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” z Żor. W kategorii Instytucja wyróżniono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach a najbardziej przyjazną niepełnosprawnym Instytucją została chorzowska firma Limatherm Components.

Dodatkowo wręczono również nagrodę Super Lodołamacza. W tym roku wyróżnienie to zdobył Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych „Nasze Sprawy”.

Nagrodę specjalną zdobyła natomiast Hanna Pasterny z Rybnika, która od kilka lat działa na rzecz aktywizacji niepełnosprawnych.

{mp3}Polskie Radio Katowice Poleca Nagrody dla Lodołamaczy W Kato-1{/mp3}

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 435 pracodawców.

Autor: Marta Dobrowolska/mm

Źródło: www.radio.katowice.plFacebook
LinkedIn
Skip to content