Polskie Radio Katowice relacjonuje Lodołamacze na Śląsku

Polskie Radio Katowice relacjonuje Lodołamacze na Śląsku

Już po raz dziesiąty w Katowicach odbyła się Regionalna Gala Konkursu LODOŁAMACZE 2015.

Jego celem jest wyróżnianie pracodawców, promowanie osób i instytucji działających na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

 Przez te 10 lat konkursu wiele się zmieniło — mówi Anna Wandzel, członek kapituły i Dyrektor Śląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tytułowi lodołamacze to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Zdobywcą Super Lodołamacza została Spółdzielnia Socjalna Rybka z Katowic. Jak mówi Gabriela Szymkowiak, prezes spółdzielni, początki współpracy z osobami niepełnosprawnymi były trudne.

{mp3}02_Polskie Radio Katowice Poleca Lodołamacze 2015{/mp3}

Lodołamacze przyznawane są w trzech kategoriach. W kategorii „Zatrudnienie Chronione” złotą statuetkę otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych z Wodzisławia Śląskiego. Pierwsze miejsce Kategorii Otwarty Rynek Pracy otrzymała firma Ficomirrors z Dąbrowy Górniczej. A w kategorii „Instytucja” zwyciężyła Fundacja Na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem”.

Konkurs organizowany jest corocznie, począwszy od 2006 roku. Jego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Autor: Marta Dobrowolska

Źródło: www.radio.katowice.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content