Radio Kraków.Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wzorowo przełamuje zawodowe bariery

Radio Kraków.Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wzorowo przełamuje zawodowe bariery

Zakończył się małopolski etap konkursu „Lodołamacze”. Ma on promować tych, którzy przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczną wobec osób niepełnosprawnych. Zaszczytne statuetki wręczono m.in. w kategoriach: „zatrudnienie chronione” i „otwarty rynek pracy”. „Lodołamaczem-Instytucją” został Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Posłuchaj co mówi Jan Zając – prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Widać, że uniwersytet dostrzegł ludzi z niepełnosprawnością. Stwarza dla nich warunki do pracy, a nie jest to łatwe – mówi Radiu Kraków Jan Zając – prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Najlepszym Zakładem Pracy Chronionej okazała się Krakowska Spółdzielnia Niewidomych 'Sanel”, nagrodzono również Spółdzielnię Socjalną „Opoka” z Chechła. Lodołamaczem Specjalnym uhonorowano Mieczysława Majczaka – zmarłego w lipcu tego roku prezesa firmy zatrudniającej ponad 400 osób z różnymi stopniami niepełnosprawności.

W konkursie wzięło udział czterdziestu sześciu wrażliwych społecznie pracodawców z małopolski i świętokrzyskiego. Regionalni Lodołamacze wezmą udział w ogólnopolskiej edycji konkursu. Warto dodać, że w 2013 roku w Polsce aktywnych zawodowo było zaledwie siedemnaście procent osób niepełnosprawnych.

Autor: Ewa Szkurłat/ew

Źródło: radiokrakow.plFacebook
LinkedIn
Skip to content