Radio Rodzina: Rozdano Lodołamacze 2017

Radio Rodzina: Rozdano Lodołamacze 2017

Po raz 12-sty we Wrocławiu odbył się finał regionalnego etapu konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze 2017

11 września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego spotkali się przedstawiciele czterech województw: Dolnośląskiego, Lubuskiego, Opolskiego i Śląskiego.

– Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. To pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym – mówi Barbara Pokorny, przewodnicząca Rady Krajowej POPON.

W poprzednich latach konkurs opierał się na trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Lodołamacz Instytucja. W tym roku organizatorzy rozszerzyli go o kolejne trzy – Zdrowa Firma, Przyjazna Przestrzeń i Dziennikarz bez barier. Niezależne kapituły wyłoniły również laureatów dwóch nagród dodatkowych. Nagrodę Super Lodołamacz otrzymała Politechnika Wrocławska, zaś statuetkę Lodołamacza Specjalnego złożono na ręce ks .Marka Wójcickiego ze Stowarzyszenia Absurdalny Kabaret w Katowicach.

 

Uroczystość uświetnił koncert Joanny Kwaśnik, wokalistki współpracującej z Anną Wyszkoni – ubiegłorocznej ambasadorki gali.

autor: Anna Buchar
źródło:radiorodzina.pl