Radio Via. Lodołamacze 2015 rozdane

Radio Via. Lodołamacze 2015 rozdane

Są odpowiedzialni i wrażliwi społecznie. Przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Do osób, firm, czy instytucji, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i są zaangażowane społecznie trafiły Statuetki Lodołamacze 2015 oraz medale.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Lodołamacz Instytucja. Kategorie dodatkowe to Super Lodołamacz, czyli najlepszy z najlepszych, dla przedsiębiorcy, instytucji i zakładu oraz Lodołamacz Specjalny. W uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział laureaci etapu regionalnego z Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Konkurs „Lodołamacze” ma duży wpływ na postrzeganie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Udowadnia, że osoby te są dobrymi pracownikami. Natomiast pracodawcy, którzy zgłaszają się do konkursu chcą pokazać, że w ich polityce zatrudnienia osoby niepełnosprawne mają znaczące miejsce – mówił Adam Hadław. dyrektor ds. Problematyki Pracodawców w Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie.

A że tak właśnie się dzieje nawet w instytucjach państwowych, potwierdza Lukasz Tyzo, z Biura Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta w lublinie, który odebrał srebrny medal w kategorii Intytucja. – Przekraczamy w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych 6% minimalny limit i bardzo się z tego cieszymy. Obie strony z takiej współpracy są bardzo zadowolone.

Osoby niepełnosprawne są takimi samymi pracowaniami jak pozostali. Udowadniają to nasi pracownicy, którzy w większości pracują na takich samych stanowiskach jak pełnosprawni pracownicy. To sprzedawcy, przedstawiciele handlowi, księgowi – przekonuje Stanisław Chłanda, prezes spółki Ele Comp z Rzeszowa, laureat II miejsca w Kategorii Zakład Pracy Chronionej

Super Lodolamacz trafił do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie Troską o osoby niepełnosprawne od urodzenia po dorosłe życie otacza Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym kolo w Tomaszowie Lubelskim. Zakład Aktywności Zawodowej to tylko jedna z bardzo wielu form naszego działania – mówi Stanisławą Raczkiewcz, wiceprezes stowarzyszenia

Gala Ogólnopolska odbędzie 29 września w Warszawie. Konkurs „Lodołamacze” odbywa się pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego i Lubelskiego, Marszałków Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego oraz Prezydentów Rzeszowa i Lublina.

IK

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2015 otrzymuje: BluxCosmetics Sp. z o.o. w Trzcianie

II miejsce i srebrny medal: „ELE-COMP” Sp. z o. o. w Rzeszowie

III miejsce i brązowy medal: ALMA Sp.j., J.W. i A. Sidor w Parczewie

Kategoria Otwarty Rynek

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2014 otrzymuje: Spółdzielnia Socjalna „Stawiamy Ślady” w Łańcucie

II miejsce i srebrny medal: Drukarnia EMBE PRESS S. Bezdek, M. Mamczarz Sp.j. w Lublinie

III miejsce i brązowy medal: „SIEROSŁAWSCY” Jan Sierosławski Sp.j. w Przecławiu

Kategoria Instytucja

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2015 otrzymało: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

II miejsce i srebrny medal: Urząd Miasta Lublin

III miejsce i brązowy medal: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy

SUPER LODOŁAMACZ 2015

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Tomaszowie Lubelskiem

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2015

Paweł Morawczyński

Źródło: www.radiovia.com.pl/



Facebook
LinkedIn
Skip to content