Ruszają Lodołamacze – Dziennik Łódzki

Ruszają Lodołamacze – Dziennik Łódzki

Zainaugurowana została w miniony czwartek kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych, której elementem jest konkurs dla firm, instytucji i organizacji angażujących się w problematykę osób niepełnosprawnych – Lodołamacze. To już 7. edycja inicjatywy, której organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Patronem wydarzenia jest małżonka prezydenta RP Anna Komorowska. Ambasadorem konkursu jest – znany m.in. mieszkańcom swego rodzinnego miasta, Brzezin, z licznych inicjatyw charytatywnych – Zbigniew Zamachowski. W kampanię w poszczególnych regionach jako ambasadorowie zaangażowali się m. in. Stan Borys, Piotr Kupicha z zespołem Feel, łodzianka Monika Kuszyńska i inni.

Konkurs adresowany jest do firm, instytucji, organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne. Nie jest istotny zakres działania, ani wielkość podmiotu. Warunkiem udziału wkonkursie jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do 31 lipca br. W pierwszym etapie niezależne kapituły dokonają analizy i wyłonią finalistów regionalnych. Zwycięzcy przejdą automatycznie do centralnego etapu konkursu, w którym wy-

Zostanie Lodołamaczem to certyfikat, statuetka i prestiż.

Konkurs Lodołamacze wyróżnia przede wszystkim to, że nagradza podmioty decydujące się na zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Lodołamacze to również propozycja dla tych, którzy z problematyką osób niepełnosprawnych w pracy jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że niepełnosprawni są pracownikami w pełni zaangażowanymi.

Statuetki Lodołamacza wręczone zostaną w trzech kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy oraz Pracodawca Nieprzedsiębiorca.

– Lodołamacze to pracodawcy, którzy wyznaczają i wskazują nowe szlaki, nowe kierunki działania w życiu gospodarczym – cechuje ich większa wrażliwość społeczna. Dają pozytywny przykład, pokazują, że można odnosić sukcesy w biznesie, jednocześnie zatrudniając niepełnosprawnych pracowników. Lodołamacze przełamują bariery, które są największe – bariery będące w naszych głowach, o wiele trudniejsze do zlikwidowania od architektonicznych i organizacyjnych – mówi Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Laureatów ogólnopolskich poznamy podczas Gali Lodołamaczy, która odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dotychczas w Konkursie udział wzięło 1.915 firm, instytucji i organizacji. W ubiegłorocznej edycji konkursu tych firm było 350. Były wśród nich zarówno duże, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa, a także instytucje i organizacje. Niestety, wśród ubiegłorocznych zwycięzców zabrakło laureatów z naszego regionu. Jest więc okazja, by tę lukę teraz wypełnić.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na szczeblu regionalnym w kategorii zatrudnienie chronione pierwsze miej sce przypadło Spółdzielni Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych w Skierniewicach. Firma Euro-Ekol z Łodzi zajęła pierwsze miejsce w kategorii otwarty rynek. Najlepszym pracodawcą nieprzedsiębiorca okazało się Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Łodzi(TAM-TON).

Więcej informacji na stronie www.lodolamacze.info.pl.Facebook
LinkedIn
Skip to content