Śląskie.pl: Dobra zabawa i moc atrakcji. Szósty Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Śląskie.pl: Dobra zabawa i moc atrakcji. Szósty Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Organizowana corocznie impreza odbyła się tym razem na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich. Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością somatyczną i intelektualną, z wadami wzroku i słuchu z terenu całego województwa śląskiego. Impreza ma charakter otwarty.

Celem pikniku było wspólne spędzanie wolnego czasu, propagowanie aktywności fizycznej na wolnym powietrzu, prezentacja programów artystycznych, a przede wszystkim zabawa pełna uśmiechów i pozytywnych wrażeń. W pikniku z roku na rok uczestniczy coraz większa liczba osób, sięgająca nawet do 2 tysięcy, wśród których znajdują się m.in. przedstawiciele zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się wsparciem osób z niepełnosprawnością z terenu województwa śląskiego.

Pomysł pikniku zrodził się w 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim. W tym roku został zorganizowany wespół ze Śląskim Oddziałem Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach.

Piknikowi towarzyszyły różnorodne formy występów estradowych oraz szeroki asortyment rękodzieła jako efekty arteterapii prowadzonej w ośrodkach. Wśród licznych atrakcji dla uczestników przygotowano m.in. zdobienie toreb materiałowych, sadzenie krzewów, ekobudkę, bańki mydlane, watę cukrową oraz konkursy, gry i animacje na polanie z dinozaurami, pokaz wozów strażackich i Rosomaków. Organizatorzy zaproponowali również Jarmark Instytucji i Organizacji oraz Punkty informacyjne i poradnicze specjalistów: ZUS, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, POPON, PFRON, Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach.

Zobacz cały artykuł

Źródło: http://www.slaskie.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content