TransInfo: MPK Lublin laureatem w konkursie Lodołamacze

TransInfo: MPK Lublin laureatem w konkursie Lodołamacze

Za wybitne osiągnięcia na rzecz osób niepełnosprawnych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie otrzymało nagrodę w konkursie „Lodołamacze 2017”.

18 września br. w Urzędzie Wojewódzkim nagrodę odebrał Prezes Zarządu, Tomasz Fulara.

MPK Lublin zajęło III miejsce w kategorii „Instytucja”. Kapituła konkursu przyznała statuetki w sumie w ośmiu kategoriach. Lubelskie MPK doceniono za zatrudnianie osób niepełnosprawnych i stworzenie im warunków do funkcjonowania. W MPK Lublin osoby niepełnosprawne zatrudniane są od 1980 roku. Obecnie w Spółce pracuje 86 osób z niepełnosprawnością, co stanowi blisko 7 proc. wszystkich zatrudnionych.

– Myślę, że społeczeństwo dojrzało do tego, żeby nie określać ludzi: pełnosprawny czy niepełnosprawny, bo wszystko zależy od tego, na jakim stanowisku dana osoba pracuje, co robi i jak się realizuje – mówi Prezes Zarządu „MPK Lublin” Sp. z o.o., Tomasz Fulara.

– Zakłady pracy dostają nagrody nie za to, że zatrudniają niepełnosprawnych, bo to powinna już być norma, ale za to, że robią coś więcej. Stwarzają takie warunki, że sprawni i niepełnosprawni pracownicy mogą się razem rozwijać i przekazywać dalej to, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. To są ludzie tacy jak my, tylko mają trochę trudniej – mówiła podczas gali Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Monika Tykarska.

Konkurs „Lodołamacze” odbywa się już po raz dwunasty. Jego celem jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP.

źródło: transinfo.plFacebook
LinkedIn
Skip to content