Wlkp24.info: „Nadzieja” doceniona

Wlkp24.info: „Nadzieja” doceniona

Spółdzielnia Inwalidów „Nadzieja” działająca w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła statuetkę „LODOŁAMACZ 2016”. Kapituła konkursu doceniła blisko 70-letnią działalność Spółdzielni na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych, jak i robotniczych.

Szczególną uwagę zwrócono, że Spółdzielnia w 2015 roku postanowiła wprowadzić dodatkową produkcję świec dla Caritasu. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się zatrudnić dodatkowo nowe osoby z likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie oraz wybudować nową halę z nowoczesnym parkiem maszynowym, a pomieszczenia wyposażono w klimatyzację, poprawiając tym samym warunki pracy. Dostrzeżono również, że pracownicy licznie korzystają z wycieczek połączonych z rehabilitacją, organizowanych przez pracodawcę.

Konkurs organizowany jest od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną.

Źródło: wlkp24.infoFacebook
LinkedIn
Skip to content