Wrażliwi społecznie na start

Wrażliwi społecznie na start

Ruszają „Lodołamacze” – X edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie.

Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych.

W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski. Do grona laureatów statuetki Lodołamacza w latach ubiegłych należą m.in.: wybitny polski lekarz otolaryngolog, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, jedna z największych sieci handlowych w kraju, producent wyrobów bezglutenowych, czy też największa firma reklamy out-of-home w Polsce.

Szukamy takich firm, instytucji i organizacji, które są wyjątkowe, zaangażowane i wrażliwe społecznie. Chcemy pokazywać tych, którzy pokonują bariery w życiu i pracy zawodowej. Zależy nam na promocji pracodawców zatrudniających i otwartych na osoby niepełnosprawne – mówi Monika Tykarska Prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, organizatora Konkursu.

W konkursie pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs rozpoczyna się 15 kwietnia. Nominacje i zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 lipca na adres lodolamacze@popon.pl.

Firmy nagradzane są podczas regionalnych gal w dziewięciu miastach Polski: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław. Laureaci statuetki Lodołamacza z regionów przechodzą do finału. Ogólnopolskich laureatów Konkursu Lodołamacze 2015 poznamy 29 września br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Przywilejem nagrodzonej firmy będzie możliwość posługiwania się tytułem Lodołamacza.

Organizatorem Konkursu Lodołamacze 2015 jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Fazon” Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Kontakt: Anna Skupień, tel.: 502 198 977, e-mail: rzecznik@popon.plFacebook
LinkedIn
Skip to content