Osoby z niepełnosprawnością intelektualną powinny zarabiać mniej?

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną powinny zarabiać mniej?

W trakcie niedawnej kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii pojawił się, dość nieoczekiwanie, problem wynagrodzenia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Sally-Ann Hart, startująca z list Partii Konserwatywnej, wywołała burzę stwierdzeniem, iż osoby te „nie rozumieją pieniędzy” i dlatego powinny mniej zarabiać.

Hart, radna w leżącym nad kanałem La Manche hrabstwie East Sussex, przedstawiła kontrowersyjną opinię na spotkaniu z wyborcami.

– Osoby mające trudności w uczeniu się dostają pracę, ponieważ zapewnia im ona chwile szczęścia… Wielu z nich nie ma pojęcia o pieniądzach – powiedziała.

Do tych słów odniósł się jeden z uczestników spotkania:

– Słuchałem tego i byłem zszokowany. Takie reakcyjne i bezduszne poglądy bardziej pasują do epoki wiktoriańskiej niż do XXI stulecia.

Krytyka i „przeprosiny”
Suchej nitki na torysach, czyli przedstawicielach konserwatystów, nie pozostawili też politycy opozycyjnej Partii Pracy – wielcy przegrani wyborów – twierdząc, że stworzyli oni „wrogie środowisko” dla osób z niepełnosprawnością, które będzie spychało je w strefę ubóstwa.

Cały artykuł
Autor: Paweł Nowosad
Źródło: niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content