Tarcza antykryzysowa. 291 tysięcy firm wykluczonych z pomocy

Tarcza antykryzysowa. 291 tysięcy firm wykluczonych z pomocy

Firmy, które nie spłacają swoich należności od co najmniej od trzech miesięcy, nie będą mogły skorzystać z pomocy wynikającej z tarczy antykryzysowej. Grozi im bowiem niewypłacalność.

 Firmy, które nie spłacają swoich należności od co najmniej trzech miesięcy nie będą mogły skorzystać z pomocy wynikającej z tarczy antykryzysowej.

Jednym z warunków udzielenia pomocy przewidzianej w specustawie, której będą udzielać urzędy pracy, jest podpisanie, pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych oświadczeń, wniosku, w którym przedsiębiorca zapewnia, że nie występują u niego przesłanki do zgłoszenia upadłości. Dla wielu firm ograniczenie to może okazać się kluczowe.

Zgodnie z przepisami prawa upadłościowego zakłada się, że przedsiębiorca staje się niewypłacalny, jeśli przez trzy miesiące nie reguluje swoich należności. Tyle teoria zawarta w przepisach. Obecna sytuacja na rynku pokazuje, że okres ten może być znacznie skrócony. Co będzie, jeśli przedsiębiorca wniosek podpisze, dostanie pomoc, a następnie zbankrutuje?

cały artykuł
autor: Katarzyna Bartman
źródło: https://www.money.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content