Regulacja pracy zdalnej coraz bliżej. Na te przepisy czekają firmy i pracownicy

Regulacja pracy zdalnej coraz bliżej. Na te przepisy czekają firmy i pracownicy

Najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu zostanie domknięty temat nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i propozycja ta trafi do Senatu, a potem – do analizy i podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę – powiedziała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu pracy praca zdalna będzie polegała na wykonywaniu pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą (Fot. Shutterstock)

„Najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu temat pracy zdalnej zostanie domknięty i propozycja zmiany w Kodeksie pracy trafi do Senatu, następnie oczywiście analiza i podpis pana prezydenta” – poinformowała minister Maląg.
Kolejne, trzydniowe posiedzenie Sejmu zaplanowano na 30 listopada – 1 grudnia.
Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu pracy praca zdalna będzie polegała na wykonywaniu pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą.
W piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zabrała głos w panelu „Polityka społeczna w dobie inflacji. Czy opłaca nam się inwestować w rodzinę?” w ramach Kongresu 590 w Rzeszowie.

Maląg powiedziała, że w zakresie prawa pracy konieczne są zmiany, zwłaszcza uelastycznienie możliwości wykonywania pracy.

„Przybliżamy się do momentu, kiedy Sejm dokona zmian w Kodeksie pracy i praca zdalna, praca hybrydowa będzie już na stałe. Jesteśmy już na szczęście po komisji i podkomisji, więc najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu ten temat zostanie domknięty i propozycja zmiany w Kodeksie pracy trafi do Senatu, następnie oczywiście analiza i podpis pana prezydenta” – poinformowała minister Maląg.

 

Cały artykuł
Autor: PAP/jk
Źródło: https://www.pulshr.pl/



Facebook
LinkedIn
Skip to content