Będą zmiany w ustawie o zatrudnieniu socjalnym

Będą zmiany w ustawie o zatrudnieniu socjalnym

Zachęcenie osób wykluczonych społecznie do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez centra integracji społecznej (CIS) w celu zdobycia kwalifikacji umożliwiających podjęcie zatrudnienia ma m.in. na celu projekt noweli, którą z poprawkami zarekomendowała we wtorek sejmowa komisja.

  • Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajęła się we wtorek projektem noweli ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz niektórych innych ustaw, przedłożonym przez ministra rodziny i polityki społecznej.
  • Posłowie rekomendowali projekt jednogłośnie z kilkoma poprawkami redakcyjno-legislacyjnymi sejmowego Biura Legislacyjnego oraz kilkoma poprawkami zgłoszonymi przez posłankę Teresę Wargocką (PiS).
  • Ze względu na przyjęte poprawki zmianie uległ też tytuł projektu ustawy.

 

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że konieczna była zmiana ustawy o zatrudnieniu socjalnym, bo ma ona już 17 lat.

„Ze względu na już zupełnie inną sytuację gospodarczą w naszym kraju, ale też dobrą sytuację na rynku pracy dokonujemy zmiany, aby w maksymalny sposób pomóc tym osobom, które są najbardziej oddalone od rynku pracy, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć zatrudnienia i ta oferta jest właśnie do nich skierowana” – zapewnił.

Cały artykuł
Autor: PAP/KD
Źródło: https://www.pulshr.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content