Echo Dnia: Rozdano Lodołamacze dla tych, co kruszą bariery dla niepełnosprawnych. Kilka trafiło do Świętokrzyskiego

Echo Dnia: Rozdano Lodołamacze dla tych, co kruszą bariery dla niepełnosprawnych. Kilka trafiło do Świętokrzyskiego

Po raz 16. uhonorowano osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które wspierają osoby niepełnosprawne. Gala regionalna plebiscytu Lodołamacz organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbyła się w czwartek, 23 września, w Lublinie, dla województw świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego – mówił Krzysztof Słoń – senator Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka nagród i wyróżnienie trafiło do firm, instytucji i przedstawiciela lokalnych mediów.

– Tegoroczna gala regionalna nagrody Lodołamacz odbyła się po już raz 16. Tym razem w Lublinie. Po obradach Kapituły, w której zasiadam już od kilkunastu lat, wręczono nagrody i wyróżnienia dla tych, którzy w swojej działalności torują drogę niepełnosprawnym w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim. W tym roku w konkursie zaistniały podmioty z naszego województwa:

w kategorii zatrudnienie chronione I miejsce zdobył Starpol ze Starachowic,
w kategorii instytucja III miejsce zdobyło Starostwo Powiatowe w Kielcach,
w kategorii rehabilitacja społeczna i zawodowa III miejsce zdobył ZAS, czyli Zakład Aktywności Zawodowej w Końskich,
wyróżnienie w kategorii dziennikarz bez barier otrzymała dziennikarka TVP 3 Kielce Katarzyna Kozior.
To jest konkurs bardzo potrzebny, w którym co roku jest od kilkudziesięciu do ponad stu nominacji w regionach, co pokazuje, że ciągle rośnie liczba pracodawców, instytucji i organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych, które są wrażliwe na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i wspierają działania na ich rzecz. To są rzeczywiście Lodołamacze, które torują drogę, do działań, żebyśmy byli społeczeństwem otwartym, empatycznym, solidarnym. Chodzi o to, aby wszystkie bariery, także te mentalne, były likwidowane. Gale regionalne odbywają się w całym kraju, a w tym roku 7 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się gala ogólnopolska. Konkurs ma wysoką rangę, patronuje mu małżonki prezydenta. Spośród wszystkich nagrodzonych w regionach wyłonieni zostaną tam zwycięzcy ogólnopolscy – mówił Krzysztof Słoń – senator Prawa i Sprawiedliwości.

autor: Marzena Smoręda
źródło: https://echodnia.eu/Facebook
LinkedIn
Skip to content