I edycja Kongresu „Biznes Odpowiedzialny Społecznie” – Ruszyła rejestracja

I edycja Kongresu „Biznes Odpowiedzialny Społecznie” – Ruszyła rejestracja

Ruszyła rejestracja na I edycję Kongresu „Biznes Odpowiedzialny Społecznie”, który odbędzie się 7 lutego 2023 r. w godzinach 10:00-15:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Organizatorem Kongresu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Podczas wydarzenia przedstawimy CSR w praktyce polskich przedsiębiorstw. Pokażemy społeczną odpowiedzialność biznesu jako bardzo cenne źródło szans, innowacji i przewagi konkurencyjnej na rynku.

Idea CSR nieustannie się rozwija, ale w dalszym ciągu wymaga ona usystematyzowania, edukacji oraz uporządkowania, szczególnie jeśli chodzi o wiedzę i doświadczenia przedsiębiorców w przedmiotowym zakresie.

W ostatnich latach coraz większy nacisk kładzie się na uwzględnianie w koncepcji Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu działań dotyczących zarządzania różnorodnością. Celem zarządzania różnorodnością jest stworzenie takiego środowiska pracy, w którym każda zatrudniona osoba czuje się szanowana i doceniana i w którym może ona w pełni realizować swój potencjał, co przyczynia się do sukcesu organizacji. W ten sposób łączy się cele biznesowe ze społecznymi, a zarządzanie różnorodnością jest elementem odpowiedzialnego biznesu.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby podejmowane w tym obszarze aktywności nie były tylko incydentalnymi, doraźnymi wydarzeniami, lecz miały one charakter długofalowy, ponieważ tylko wtedy mogą przynosić  pożądane efekty.

W programie:
Trzy panele dyskusyjne:

CSR w praktyce polskich przedsiębiorstw
Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w mediach

Do udziału w panelach dyskusyjnych zaprosiliśmy różnorodne grono ekspertów –  przedstawicieli biznesu, nauki, mediów itp.

Kongres POPON doskonała okazja na poszerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, nawiązania kontaktów z praktykami i ekspertami, wzięcia udziału w dyskusjach i skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych przez wystawców.

 

Agenda I edycji Kongresu „Biznes Odpowiedzialny Społecznie”

10:00- rejestracja uczestników

10:30 – rozpoczęcie kongresu – Adam Giza TVP

10:45 – Panel 1 CSR w praktyce polskich przedsiębiorstw 

Moderator: Ewa Jastrzębska
Dr nauk ekonomicznych, rzeczniczka etyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspertka i trenerka współpracująca z biznesem i samorządami (opracowywanie strategii, prowadzenie partycypacji, szkolenia, badania) w zakresie: społecznej odpowiedzialności, etyki biznesu i zarządzania przez wartości, partycypacji społecznej i planowania strategicznego. Autorka ponad kilkudziesięciu publikacji z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Jurorka konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju oraz konkursu Pióro odpowiedzialności.

11:45- przerwa kawowa

12:00 – Panel 2 Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w mediach

Moderator : Adam Giza
Dziennikarz TVP. Pełnił rolę gospodarza programu „Wstaje dzień” w TVP Info. Od października 2019 roku gospodarz programu „O tym się mówi”w TVP Info.
W okresie pandemii COVID-19 roku prowadzący program „Koronawirus Poradnik” w TVP Info, TVP1 oraz TVP Polonia. Za szereg programów o walce z COVID 19 oraz promowanie postawy prozdrowotnej został nagrodzony 1. nagrodą w plebiscycie „Medyczny Dziennikarz Roku 2020”. Nagrodę przyznało „Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia”.

13:00 – Lunch

13:30 – Panel 3 Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością

Moderator: Krzysztof Kosiński
Wiceprezes Zarządu POPON, prawnik, wieloletni dyrektor i zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Praktyk, wykorzystujący 15-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie tworzenia i stosowania prawa we wspieraniu firm zatrudniających osoby niepełnosprawne.

14:30 – spotkania networkingowe – stoiska wystawiennicze

15:00 – zakończenie

 

Patronat medialny:

Partnerzy Kongresu:

Miasto Stołeczne Warszawa

Pracodawcy RP

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

 

 

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne. Warunkiem wzięcia udziału w Kongresie jest rejestracja na stronie www.popon.pl oraz potwierdzenie udziału przez Organizatora.

Oferujemy:

  • dostęp do strefy wystawców,
  • dostęp do prelekcji i paneli konferencyjnych,
  • dostęp do materiałów konferencyjnych,
  • przerwa kawowa, lunch.

Rejestracja odbywa się przez stronę internetową www.popon.pl.

Link do formularza


Sponsorzy:

Kontakt:
Anna Węgrzynowicz
Rzecznik Prasowy
kom. 668 461 252
e-mail:rzecznik@popon.pl
www.popon.pl, www.lodolamacze.info.pl

 Facebook
LinkedIn
Skip to content