Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu

Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu

W dniu 11 lipca na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego odbyła się Konferencja prasowa inaugurująca Kampanię Społeczną Lodołamacze we Wrocławiu.

Do udziału w konferencji prasowej zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową, ubiegłoroczni laureaci Konkursu oraz media.

Gośćmi Specjalnymi był Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski,  Alicja Chybicka Poseł na Sejm RP,  Marek Plura Poseł na Sejm RP, Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością i Dyrektor Biura Wrocław Bez Barier, Barbara Pokorny- Przewodnicząca Rady Krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.