MF: Ulgi dla firm na innowacyjność już w przyszłym roku

MF: Ulgi dla firm na innowacyjność już w przyszłym roku

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński zapowiedział w poniedziałek, że pakiet ulg związanych z innowacyjnością jest efektem wielomiesięcznych konsultacji z rynkiem. Chcemy, aby z tego pakietu firmy skorzystały już od stycznia – zadeklarował, prezentując pakiet zmian w podatkach, wynikających z programu Polski Ład.

Minister podkreślał, że nowe propozycje podatkowe mają wzmocnić dotychczasowe działania rządu służące poprawie innowacyjności. Ponadto, nowe propozycje mają przyspieszyć wyjście polskiej gospodarki z kryzysu i przyciągnąć inwestorów. – Obecnie potrzebujemy produkcji przemysłowej w zasięgu ręki i niezawodnego łańcucha dostaw. Chcemy więc przyciągnąć do nas firmy z całego świata – powiedział Kościński.

Z informacji przedstawionej przez ministra wynika, że pakiet innowacyjny składa się z kilku ulg. – Proponujemy pakiet ulg – ulgę na prototypy, na robotyzację i na przyciągnięcie innowacyjnych pracowników. Ulga na prototypy ma być przeznaczona także na prototypy na skalę firmy, a nie tylko na epokowe rozwiązania. Dzięki uldze na robotyzację roboty w firmach powinny stać się łatwiej dostępne, a ulga na innowacyjnych pracowników ma ułatwić pozyskiwanie specjalistów – stwierdził minister finansów.

– Chcemy, aby firmy mogły z tych ulg skorzystać już w styczniu – zadeklarował Tadeusz Kościński.

 

Czytaj więcej
Autor: Krzysztof Sobczak
Źródło: https://www.prawo.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content