Miliony czekają na kreatywnych przedsiębiorców. Wystarczy, że masz pomysł, jak pomóc niepełnosprawnym

Miliony czekają na kreatywnych przedsiębiorców. Wystarczy, że masz pomysł, jak pomóc niepełnosprawnym

Przybywa osób, które mimo niepełnosprawności żyją aktywnie. A mogłyby żyć jeszcze aktywniej. Są czynne zawodowo i osiągają dochody, więc dla wielu firm są potencjalnymi klientami. Różnica polega na tym, że mogą oczekiwać nieco innych produktów, dostosowanych do swoich potrzeb.

Twoja firma może uzyskać finansowe wsparcie w opracowaniu produktów czy technologii, które ułatwią życie tym, którym na co dzień nie jest łatwo.

Mówiąc o niepełnosprawnościach pojawia się obraz osoby na wózku. Jednak nie można się ograniczać tylko do takiego schematu. Poza wózkersami – jak sami o sobie mówią – są też osoby z wszczepionymi protezami, niesłyszące lub niedosłyszące, niewidzące lub niedowidzące, głuchonieme czy cierpiący na choroby takie jak Alzheimer. W Polsce żyje nawet 5 mln osób z niepełnosprawnościami.

Pamiętajmy też, że każdy z nas może choćby czasowo zostać osobą „niepełnosprawną”. Niebawem rozpocznie się sezon narciarski i zapewne nie wszyscy z szusowania wrócą bez gipsu. Poza tym ograniczoną mobilność mają też kobiety w ciąży, osoby z dziećmi w wózkach czy nawet osoby słabsze fizycznie, które przemieszczają się z ciężkim lub nieporęcznym bagażem. Grupa osób jest bardzo szeroka i pole do nowych rozwiązań, które im mogą pomóc, szerokie.

 

Materiał powstał we współpracy z PARP
Czytaj cały artykuł
Źródło: https://businessinsider.com.plFacebook
LinkedIn
Skip to content