Minister Maląg: Od września wyższy zasiłek dla osób bezrobotnych

https://pixabay.com/pl/

Minister Maląg: Od września wyższy zasiłek dla osób bezrobotnych

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przyjechała w piątek, 12 czerwca, do Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, by wręczyć cztery promesy na łączną kwotę 180 tys. zł w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W tym roku na ten cel zaplanowano łącznie 40 mln zł na 300 projektów.

Promesy wręczono Towarzystwu Społecznemu „Tilia” z Trzcinicy, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego, Stowarzyszeniu Bractwo św. Idziego z Kępna oraz Caritasowi Diecezji Kaliskiej.

Zdaniem minister Marleny Maląg rząd PiS dba o seniorów, dziękując im w ten sposób za wychowanie młodego pokolenia.

– Zależy nam na tym, żeby renty i emerytury były godne, stąd co roku podnosimy minimalną emeryturę, dokonujemy rewaloryzacji kwotowo-procentowej a nie groszowej tak, jak za naszych poprzedników o 2 zł – powiedziała Marlena Maląg.

Podkreśliła, że gwarantem dbania o seniorów jest prezydent Andrzej Duda.

– Za jego rządów nikt nie odbierze naszym emerytom trzynastej emerytury, pamiętamy o godnej rewaloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych i zagwarantowaniu tego, że wiek emerytalny, który został przywrócony będzie kontynuowany, czyli dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn 65 – powiedziała.

Przypomniała, że na program senior plus przeznaczono w skali roku 80 mln zł.

Minister Marlena Maląg podała, że od 1 kwietnia rząd w ramach tarczy antykryzysowej realizuje wsparcie dla przedsiębiorców w celu ochrony miejsc pracy, by pracownicy w wyznaczonym terminie mogli otrzymywać wynagrodzenia i „aby rodziny były bezpieczne”. W tym celu przeznaczono już 80 mld zł.

Z kolei powiatowe urzędy pracy w ramach tzw. mikropożyczek w wysokości 5 tys. zł wspierają samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców. W skali kraju złożono ponad 1 mln 600 tys. wniosków.

Cały artykuł
Autor: PAP, fot. pixabay.com
Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl