Minister Maląg: wskaźniki zatrudnienia emerytów coraz wyższe

Zdjęcie autorstwa Marcus Aurelius z Pexels

Minister Maląg: wskaźniki zatrudnienia emerytów coraz wyższe

– Wyzwaniem na kolejne lata jest doskonalenie programów senioralnych i nacisk na aktywność społeczną i zawodową osób starszych – powiedziała w Gdyni minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas III Forum Wizja Rozwoju 25 sierpnia.

Szefowa MRPiPS była jednym z uczestników panelu zorganizowanego pod hasłem „Seniorzy ważnym ogniwem gospodarki – polityka senioralna wyzwaniem dla rządzących”.

Marlena Maląg podkreśliła, że problemy demograficzne są jednym z wyzwań na najbliższe lata. Przypomniała, że rząd w 2018 r. opracował strategię polityki senioralnej, którą przyjęła Rada Ministrów. Zapowiedziała też, że jesienią zostanie zaprezentowana rządowa strategia demograficzna.

Minister rodziny, wyliczając systemowe wsparcie dla seniorów, wskazała m.in. na waloryzację rent i emerytur i trzynastą emeryturę. Zaznaczyła, że zabezpieczono także pieniądze na wypłaty czternastej emerytury w 2021 r.

Minister wymieniła także program „Senior plus”, dzięki któremu – jak mówiła – w latach 2015-2019 powstało 777 placówek dla seniorów.

– Mamy też program „Aktywność Społeczna Osób Starszych” dla organizacji pozarządowych. Program odpowiada na potrzeby osób starszych, które chcą i mogą prowadzić aktywny tryb życia – mówiła min. Maląg.

 

czytaj całość
autor: PAP
źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/Skip to content