Minister rodziny o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie

Minister rodziny o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie

Na przewidzianej w Polskim Ładzie „emeryturze bez podatku” skorzysta 90 proc. emerytów i rencistów, to ponad 8 milionów osób – podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg. Od przyszłego roku od emerytur i rent w wysokości do 2,5 tys. zł nie będzie odprowadzany podatek dochodowy.

 Kancelaria prezydenta we wtorek, 16 listopada, poinformowała, że Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie. Zgodnie z nią kwota wolna od podatku w PIT wzrośnie do 30 tys. zł.

– Emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł oznacza, że od świadczeń do tej wysokości nie będzie odprowadzany podatek dochodowy. Z kolei emeryci i renciści o wyższych świadczeniach zapłacą podatek tylko od kwoty przekraczającej 2,5 tys. zł. Na tym rozwiązaniu skorzysta aż 90 proc. emerytów i rencistów. To ponad 8 milionów osób – komentuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS zwraca uwagę, że „emerytura bez podatku” to już kolejne – po trzynastej i czternastej emeryturze oraz programach aktywizujących – rozwiązanie kierowane do seniorów.

Cały artykuł
Autor: PAP
Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content