Ngo.pl: „Rola wizerunku w pracy”

Ngo.pl: „Rola wizerunku w pracy”

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie on-line z cyklu „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością”. 6 kwietnia 2022 r., godzina 12:00-13:30.

Drugie spotkanie online w ramach cyklu „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto. Porozmawiajmy o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami” skierowane jest do osób z niepełnosprawnością oraz do pracodawców.

Budowanie wizerunku zależy w głównej mierze od nas. Mówimy tu o wizerunku osób, które szukają pracy, a kiedy uda im się ją znaleźć, muszą zbudować swój wizerunek w firmie. Pierwsze wrażenie decyduje o zdaniu jakie osoby mające kontakt z nami wyrabiają sobie na nasz temat. Badania pokazują, że wystarczy tylko 11 sekund, aby ludzie ocenili drugą osobę.

Nie ma co do tego wątpliwości – wizerunek w pracy jest istotny i wiele osób na jego podstawie ocenia nasze zaangażowanie. Nawet jeżeli nie spotykamy się z klientami, pracujemy nieco na uboczu, dbanie o siebie, swój wygląd i zachowanie, sprawia, że współpracownicy i przełożeni widzą, że traktujemy to, co robimy poważnie.

A co z budowaniem wizerunku firmy? Jest to proces, który wymaga stałego i konsekwentnego działania zarówno ze strony właściciela, jak i pracowników. Wizerunek firmy to sposób, w jaki dane przedsiębiorstwo jest postrzegane przez klientów, kontrahentów, pracowników, konkurencję, media, itd. – czyli całe otoczenie jednostki. To, czy jest on pozytywny, czy negatywny w dużym stopniu przedkłada się na sukces lub klęskę firmy. W czasach silnej konkurencji rynkowej, to właśnie wizerunek firmy jest elementem, który często decyduje o zdobyciu zaufania rynku.

Podczas naszego spotkania porozmawiamy :

·        Jaka jest rola wizerunku w szukaniu pracy?

·        Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak obraz naszej osoby w Internecie może wpływać na postrzeganie nas na rynku pracy?

·        Dlaczego warto dbać o swój wizerunek i jak stworzyć profesjonalny wizerunek w pracy ?

·        Co sprawia, że dana firma czy organizacja jest idealnym miejscem do pracy?

·        Jak kreować wizerunek Firmy

·        Czy warto wprowadzić w firmie CSR

·        Jaka jest rola pracownika w kształtowaniu wizerunku firmy

Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chcą uczestniczyć  w spotkaniu o przesłanie zgłoszenia na adres rzecznik@popon.plotwiera się w nowej karcie do 3 kwietnia 2022 r.

Prelegenci: