Niewidzialni: Szpurek Dziennikarzem Bez Barier

Szpurek Dziennikarzem Bez Barier

Niewidzialni: Szpurek Dziennikarzem Bez Barier

Poznaliśmy laureatów konkursu Lodołamacze 2020. Kapituła regionu łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego przyznała pierwsze miejsce w kategorii Dziennikarz Bez Barier redaktorowi naczelnemu portalu Niewidzialni.eu.

Portal Niewidzialni.eu został uruchomiony w 2009 roku. Jego twórcą i redaktorem naczelnym jest Bartosz Szpurek, który koordynuje również prace redakcji portali: Niewidzialni-leszno.pl, Niewidzialni-moto.pl, Niewidzialni-speedway.pl, Niewidzialni-taxi.pl, oraz radia Niewidzialni FM. Niepełnosprawny dziennikarz  specjalizuje się w pisaniu artykułów poświęconych problemom i sukcesom osób z niepełnosprawnościami, oraz prowadzeniem programów radiowych z udziałem osób niepełnosprawnych i działających na rzecz niepełnosprawnych. Ale to tylko część codziennych obowiązków redaktora naczelnego… Szpurek pisze także scenariusze do spotów i jingli emitowanych na antenie radia Niewidzialni FM, nadzoruje sesje nagraniowe z udziałem lektorów, oraz projektuje banery reklamowe dla firm promujących się na portalach Grupy Niewidzialni.

Kapituła konkursu Lodołamacze 2020, regionu łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego przyznała pierwsze miejsce w kategorii Dziennikarz Bez Barier redaktorowi naczelnemu portalu Niewidzialni.eu za przełamywanie stereotypów i kształtowanie szczególnej wrażliwości społecznej ukierunkowanej na potrzeby osób niepełnosprawnych. Bartosz Szpurek odebrał certyfikat i statuetkę konkursu Lodołamacze 2020 podczas gali, która odbyła się 10 września w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

„Byłem bardzo zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon z zaproszeniem na to wydarzenie. O tym, że zostałem laureatem konkursu, dowiedziałem się na miejscu, kiedy wyczytano moje nazwisko. Nigdy nie dostałem żadnej nagrody i nie czułem potrzeby bycia kimś ważnym. Nawet kiedy pracowałem w telewizji, nie postrzegałem siebie jako celebrytę, kogoś kto chce za wszelką cenę robić karierę. Praca, którą wykonuję jest moją pasją, celem w życiu. Przekazuje informacje czytelnikom i słuchaczom, którzy są moimi recenzentami oraz pracodawcą. To oni oceniają, komentują, wpływają bezpośrednio na statystki oglądalności. Nie wiem kto, a także ile osób udzieliło mi takiego kredytu zaufania, ale bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy. To miła niespodzianka, szczególnie w tym roku, który jest dla mnie dość trudny. Straciłem kilka ważnych osób, które były obecne w moim życiu, poza tym pojawiły się małe problemy zdrowotne, które mam nadzieję uda się rozwiązać” – powiedział Bartosz Szpurek.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

 

źródło: http://www.niewidzialni.eu/Facebook
LinkedIn
Skip to content