Partnerstwo na rzecz dostępności ma nowych sygnatariuszy

pixabay

Partnerstwo na rzecz dostępności ma nowych sygnatariuszy

29 czerwca 2020 r. do partnerstwa na rzecz dostępności w ramach programu „Dostępność Plus” w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej przystąpiło kolejnych 11 podmiotów, w tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Partnerstwo zgromadziło już 183 członków, a lista jest wciąż otwarta.

Ze względu na epidemię koronawirusa partnerzy podpisywali dokument online, przed kamerami swoich komputerów.

– Spotykamy się dziś w nietypowej formie, jak na okoliczność podpisania dokumentu, ale w typowej jak na obecne czasy. Pomimo pandemii, kontynuujemy działania na rzecz dostępności. Chcemy przez partnerstwo rozpowszechniać  wiedzę o  dostępności i jej praktycznych  zastosowaniach.  Dostępność to nie tylko deklaracja, ale też zobowiązanie i codzienna praca – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS podkreśliła, jak ważnym krokiem jest podpisanie partnerstwa.

– Dążymy – jak każdy podmiot publiczny – do tego, aby spełniać minimalne wymagania w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej. Powołaliśmy w jednostkach ZUS koordynatorów ds. dostępności, formułujemy plan działania na rzecz poprawy dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, niezbędne audyty, szkolenia, aby znosić bariery dla osób ze szczególnymi potrzebami – powiedziała.

Cały artykuł
Autor: Beata Dązbłaż
Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content