Patrycja Kamola ambasadorem Konkursu Lodołamacze w regionie dolnośląskim, lubuskim, opolskim, śląskim

Patrycja Kamola ambasadorem Konkursu Lodołamacze w regionie dolnośląskim, lubuskim, opolskim, śląskim

Patrycja Kamola – polska wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Wyróżniona tytułami: „Jazzowy Polski Debiut 2017 Roku”, „Osobowość 2017 i 2019 roku” w kategorii: Kultura. Zdobywczyni ZŁOTEJ PŁYTY w strefie muzyki niezależnej za autorski album „Czekając na miłość”. Trzykrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Szkolnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy w klasie klarnetu, studiów licencjackich Wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiów magisterskich Wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i muzyka estradowa Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a także studiów magisterskich Kompozycji i aranżacji na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ponadto ukończyła również studia podyplomowe o kierunku Logopedia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz studia podyplomowe z Organizacji i zarządzania w oświacie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.

Artystka od 2014 r. stale koncertuje na wielu scenach Polski prezentując swoje autorskie projekty muzyczne między innymi „Jazz Vocal Night”, którego ukoronowaniem był jej wspólny koncert z Mike Russellem – amerykańskim gitarzystą oraz zdobywcą statuetki Grammy i „Blues Vocal Night”, do udziału którego zaprosiła Jacka J.J. Jagusia – pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce”. Wokalistka występowała również z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten, a także zainaugurowała XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Krokus Jazz Festiwal”.  W 2016 roku rozpoczęła cykl koncertów z projektem muzycznym pt. „Polskie Złote Przeboje”, który był powrotem do czasów XX – lecia międzywojennego, a także w ramach Ogólnopolskich Zaduszek Jazzowych i Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina odbywającego się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezentowała pieśni i utwory mistrza zaaranżowane przez nią w klimacie muzyki jazzowej. Patrycja Kamola występowała również na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Róże Jazz Festival” prezentując program ze swojej autorskiej płyty „Czekając na miłość” oraz brała udział w cyklicznych spotkaniach muzycznych z cyklu Vincero z muzyką i poezją. Jej współpraca z Brianem Fentressem – amerykańskim wokalistą zwanym „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce” oraz Gabrielem Fleszarem – idolem młodzieży lat 90-tych zaowocowała w 2019 roku, wydaniem przez kompozytorkę kolejnej płyty „Nadejdzie lepszy czas”, utwory z której znalazły się na ponad 30 ogólnopolskich i regionalnych listach przebojów.

Nagrody i wyróżnienia:

2014: Laureatka Stypendium Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego dla najlepszych studentów za działalność artystyczną

2015: Laureatka Stypendium Artystyczne Radnych Miasta Zielona Góra

2015: Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne

2016: Laureatka Stypendium Artystyczne Radnych Miasta Zielona Góra

2016: Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne

2017: Laureatka Nagrody „Przyjaciel Dziecka”

2017: Laureatka Stypendium Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego dla najlepszych studentów za działalność artystyczną

2017: Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne

2017: I miejsce w kategorii jazz w konkursie fonograficznym „Płytowy Debiut 2016 Roku”

2018: Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Legnica za całokształt działalności artystycznej

2018: Laureatka Plebiscytu Medialnego „Osobowość Roku 2017” w kategorii Kultura

2018: Zdobywczyni Tytułu „Jazzowy Polski Debiut 2016 Roku” jako polska wokalistka jazzowa, nadany przez rozgłośnię radiową – Jedynkę / Program I Polskiego Radia

2020: Laureatka Plebiscytu Medialnego „Osobowość Roku 2019” w kategorii Kultura

2020: Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W swoim dorobku artystycznym Patrycja Kamola ma udział w sesjach nagraniowych płyt: „Czas na jazz – The Breath of young jazz”, „Młodzi Artyści Śpiewają”, „Wesołych Świąt”, i „Oblicza jazzu”, a listopadzie 2016 roku wydała swoją autorską solową płytę pt. „Czekając na miłość”, która w strefie niezależnej osiągnęła status ZŁOTEJ PŁYTY, a w fonograficznym konkursie „Płytowy Debiut 2016 Roku” wygrała w kategorii Jazz. W czerwcu 2019 roku wokalistka wydała swoją kolejną solową płytę pt. „Nadejdzie lepszy czas”. Ponadto we wrześniu 2021 roku na polskim rynku ukaże się najnowsze wydawnictwo literackie artystki – Tomik Poezji „JESTEM”, zawierający jej autorskie wiersze napisane w latach 2009-2020.

Patrycja Kamola jako dyplomowany pedagog wokalny i specjalista logopeda prowadzi zajęcia z emisji głosu, logopedii i rehabilitacji głosu, a także warsztaty wokalne oraz zajęcia z teorii muzyki, współpracując z wieloma renomowanymi ośrodkami dydaktycznymi w Polsce. Artystka zasiada również w Kapitułach Konkursowych wielu festiwali muzycznych i wokalnych, a także jest prelegentką szkoleń i warsztatów o tematyce pedagogicznej i logopedycznej. Dwukrotnie w latach 2018 i 2019, została uhonorowana tytułem Honorowy Ambasador Ogólnopolskiego Konkursu „Lodołamacze” w Ogólnopolskim Konkursie odbywającym się pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser – Dudy. Oprócz działalności artystycznej Patrycja Kamola pełni także funkcję Biegłego Sądowego jako Ekspert w 3 specjalizacjach oraz zajmuje się działalnością społeczną, a za swoje działania na rzecz dzieci, w tym tych z rodzin wykluczonych społecznie, w 2017 roku została odznaczona honorowym medalem „Przyjaciel Dziecka”.

 Facebook
LinkedIn
Skip to content