PFRON: Lodołamacze 2022 z Małopolski

PFRON: Lodołamacze 2022 z Małopolski

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Krakowska Spółdzielnia Niewidomych Sanel, Proassist Sp. z o.o oraz Muzeum Narodowe w Krakowie to małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2022.

W trakcie Lubelskiej, Małopolskiej, Podkarpackiej, Podlaskiej Regionalnej Gali XVII Edycji Konkursu Lodołamacze 2022 nagrodzono pracodawców, którzy na co dzień łamią stereotypy i zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami. Statuetki wręczono w 7 kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, rehabilitacja społeczno – zawodowa, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Kapituła przyznała również tytuły honorowe Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.

Wśród Laureatów znaleźli się kandydaci nominowani przez Martę Mordarską – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, m.in. Muzeum Armii Krajowej w kategorii Przyjazna Przestrzeń.

– Przyjazna przestrzeń to nie tylko architektoniczne udogodnienia i techniczna pomoc. To ludzie!  – podkreślił odbierając nagrodę Marek Lasota – dyrektor Muzeum Armii Krajowej. – Przyjazna przestrzeń to ludzie, którzy ją tworzą dla tych, co z niej korzystają.

Galę prowadziła redaktor Monika Meleń – małopolska laureatka konkursu Lodołamacze 2021 w kategorii Dziennikarz Bez Barier. Podczas wydarzenia wystąpił Chór Szkoły Muzycznej I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego w Krakowie działającej w ramach Zespołu Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie.

Laureaci z Małopolski:

 • Kategoria Zakład Pracy Chronionej
  II miejsce:
  Krakowska Spółdzielnia Niewidomych Sanel, ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków,
 • Kategoria Otwarty Rynek
  II miejsce:
  Proassist Sp. z o.o., os. Handlowe 5, 31-935  Kraków,
 • Kategoria Instytucja
  III miejsce:
  Muzeum Narodowe w Krakowie, al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków,
 • Kategoria Przyjazna Przestrzeń – Dostępność Cyfrowa
  I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2022 otrzymało:
  Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, ul: Wita Stwosza 12, 31-511 Kraków.

Pełna lista Laureatów dostępna jest na stronie Lodołamacze.info.pl

Organizatorem konkursu Lodołamacze od 17 lat jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W Konkursie nagradzani są pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami, a także firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, społeczna.

 

źródło: https://www.pfron.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content