PFRON: Lodołamacze ruszyli po raz czternasty

PFRON: Lodołamacze ruszyli po raz czternasty

W dniu wczorajszym w siedzibie Małopolskiego Oddziału PFRON odbyła się konferencja prasowa inaugurująca czternastą już edycję Konkursu i kampanii „Lodołamacze”. Do udziału w konferencji prasowej zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową, ubiegłoroczni laureaci Konkursu oraz media.

Gośćmi Specjalnymi były Wiceminister Zdrowia, Józefa Szczurek- Żelazko oraz Poseł na Sejm, Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – Urszula Rusecka. Jan Zając, Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, nakreślił ideę i zasady Konkursu. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

Konferencja prasowa inaugurująca XIV edycję Konkursu i Kampanii "Lodołamacze"„Życzyłabym sobie i nam wszystkim, aby wspaniałych laureatów z terenu Małopolski było z roku na rok coraz więcej. Jest dziś wśród nas artysta malujący stopami – Stanisław Kmiecik – Lodołamacz Specjalny z ubiegłego roku. Nie tylko swoim życiem zawodowym, twórczością, ale i działalnością w życiu prywatnym pokazuje, jak kruszyć lody obojętności. Dziękuję też za obecność Martynie Masztalerz z Radia Kraków, laureatce tytułu „Dziennikarz bez barier”.” – powiedziała Marta Mordarska, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON. O ważnej funkcji Konkursu „Lodołamacze” jaką jest pokazywanie dobrych praktyk, propagowanie równouprawnienia i zachęcanie pracodawców mówiła Wiceminister Zdrowia. W 2017 roku wśród nagrodzonych znalazła się Kopalnia Soli „Wieliczka” o czym wspomniała Poseł Urszula Rusecka. Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie uhonorowano ją ogólnopolskim Lodołamaczem w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. Kopalnia Soli „Wieliczka” udostępniła niepełnosprawnym gościom najpiękniejszy fragment Trasy Turystycznej, w tym kaplicę św. Kingi. Dzięki współpracy z PFRON przebudowano tam korytarze, zamontowano platformę oraz panoramiczną windę. Osoby niewidome lub słabowidzące podczas zwiedzania mogą dotykać wszystkich rzeźb i płaskorzeźb, może im towarzyszyć pies-przewodnik.

Od 23 maja do 15 sierpnia b.r. można zgłaszać się do konkursu „Lodołamacze 2019” w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione
  • Otwarty Rynek Pracy
  • Instytucja
  • Przyjazna Przestrzeń
  • Zdrowa Firma
  • Dziennikarz bez Barier

Konkurs Lodołamacze 2019 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. W ciągu 13 lat trwania Konkursu udział w nim wzięło ponad 4500 firm. Więcej informacji na stronie http://www.lodolamacze.info.pl/

Galeria zdjęć

Źródło: www.pfron.org.plFacebook
LinkedIn
Skip to content