PFRON: Wystartowała XVIII edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze

PFRON: Wystartowała XVIII edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze

W imieniu Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych zapraszamy Państwa do udziału w XVIII edycji Konkursu Lodołamacze 2023.

FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od 18 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze co roku propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Kiedyś zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami postrzegano jako wyraz filantropii. Dzisiaj wiąże się to z przyjęciem odpowiedzialności społecznej, która staje się kanonem polityki personalnej i czymś oczywistym dla większości firm.

Konkurs Lodołamacze wkroczył już w symboliczną dorosłość. W tym roku organizator konkursu wprowadził nową kategorię:

Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu ( CSR/ESG)

Pracodawca, który prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny społecznie, ma realny wpływ na to, co dzieje się wokół niego. Oznacza to, że może on działać nie tylko na rzecz swoją i swoich pracowników, lecz także uwzględniać potrzeby otoczenia . To pracodawca, który dba o kwestie społeczne i środowiskowe.

 

Od 5 maja do 15 sierpnia można zgłaszać się do tytułu „Lodołamacze 2023” w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione,
  • Otwarty Rynek Pracy
  • Rehabilitacja społeczno-zawodowa
  • Instytucja
  • Przyjazna przestrzeń – Dostępność
  • Zdrowa Firma
  • Dziennikarz bez barier
  • Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu ( CSR/ESG)

 

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2023.

Statuetki zostaną przyznane w 8 kategoriach. Dodatkowo na laureatów 18 edycji Konkursu czekają również 2 kategorie specjalne „Super Lodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.

Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2023 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 12 października 2023 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.lodolamacze.info.pl

Kontakt w sprawie Konkursu: tel. 22 620 32 02; e-mail: lodolamacze@popon.plbiuro@popon.pl

Link do regulaminu

Link do formularzy

 

źródło: https://www.pfron.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content