PIP: Lodołamacze dla najlepszych

PIP: Lodołamacze dla najlepszych

Na Zamku Królewskim w Warszawie 26 września 2019 roku odbyła się uroczysta gala konkursu dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych Lodołamacze. Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek zasiadał w kapitule konkursu oraz wręczał nagrody zwycięzcom w kategorii „Instytucja”.

Laureaci Lodołamaczy to pracodawcy wrażliwi społecznie, którzy przełamują stereotypy i uprzedzenia, sprzyjają zawodowej aktywizacji osób niepełnosprawnych. W ich firmach pracownicy niepełnosprawni są na równi z pracownikami pełnosprawnymi zaangażowani w budowanie wspólnego sukcesu. Celem konkursu jest zwiększenie społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególne honorowanie wszystkich tych, którzy dążą do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, umożliwiają im dostęp do edukacji, pracy i aktywności społecznej.

W tym roku odbyła się już XIV edycja konkursu, a nagrody przyznano w następujących kategoriach: Zakład pracy chronionej, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Dziennikarz bez barier, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa firma, jak co roku wręczono także Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego. Po raz kolejny konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wręczał nagrody w kategorii „Instytucja”. W tym roku I miejsce i statuetkę Lodołamacza otrzymała Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy – za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem Kapituły Konkursu WSG na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania. II miejsce w tej kategorii zajęło Muzeum Narodowe w Kielcach, a III miejsce – Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa.

W pozostałych kategoriach zwyciężyły: firma Tartacznictwo – Stolarstwo Ewa Rzepa z Siedlec (Zakład pracy chronionej), Limatherm Components Sp. z o.o. z Chorzowa (Otwarty rynek), kino Muza w Poznaniu (Przyjazna przestrzeń), Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim (Zdrowa firma). W kategorii „Dziennikarz bez barier” wręczono dwa Lodołamacze: dziennikarce Katarzynie Montgomery oraz dziennikarzom z niepełnosprawnością intelektualną z TV.Przystań we Wrocławiu.  Lodołamacza Specjalnego otrzymał Łukasz Malaczewski, a Super Lodołamacz trafił do restauracji Different w Warszawie.

W gali wzięli udział między innymi: Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg oraz Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Jolanta Koszałka.

Uroczystość poprowadziła dziennikarka Joanna Racewicz, a o wrażenia artystyczne zadbali Marlena i Michał Szpak, Zespół Sound’n’Grace oraz Maria Sadowska.

Źródło: https://www.pip.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content