POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH: RUSZYŁA JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU LODOŁAMACZE

POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH: RUSZYŁA JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU LODOŁAMACZE

 

Kilka dni temu rozpoczęła się kolejna, jubileuszowa edycja konkursu Lodołamacze. Już po raz piętnasty nagrodzeni zostaną pracodawcy – instytucje, przedsiębiorstwa, osoby – otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zgłoszenia w konkursie „Lodołamacze 2020” przyjmowane są do 15 sierpnia. Ogólnopolska gala odbędzie się 8 października w Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, przyznaje Lodołamacze już od 15 lat. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 5000 firm, wręczono 1380 nagród oraz 166 wyróżnień. W tegorocznej edycji do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatów w następujących kategoriach:

  1. Zatrudnienie Chronione
  2. Otwarty Rynek Pracy
  3. Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
  4. Instytucja
  5. Przyjazna Przestrzeń
  6. Zdrowa Firma
  7. Dziennikarz bez Barier
  8. Lodołamacz Specjalny
  9. SuperLodołamacz

Konkurs i towarzysząca mu kampania społeczna mają na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Propagują ideę integracji, tworzenie nowych miejsc pracy dla tej grupy osób, podnoszenie standardu już istniejących stanowisk. Lodołamacze mają także przybliżyć innym pracodawcom, np. niezatrudniającym jeszcze osób niepełnosprawnych, potencjał pracowników z niepełnosprawnością.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: http://lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=163,
formularz zgłoszeniowy: http://lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=447 .

Więcej na stronie lodolamacze.info.pl

Grafika: lodolamacze.info.pl

 

źródło: https://pzn.org.plSkip to content