Polskie Radio Lublin: Warszawa: Lodołamacz dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Polskie Radio Lublin: Warszawa: Lodołamacz dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Caritas Archidiecezji Lubelskiej nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze 2020”.

W Warszawie zostały dziś (08.10) wręczone statuetki w piętnastej edycji „Lodołamaczy”. To tytuł, który przyznawany jest instytucjom, firmom i osobom wrażliwym społecznie, których działania przełamują bariery, z jakimi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne. We wrześniu w regionalnym etapie konkursu, obejmującym cztery województwa, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zdobyła pierwsze miejsce w kategorii “instytucja”, a podczas ogólnopolskiego finału, jako jedyny podmiot z Lubelskiego została doceniona i nagrodzona zajmując drugą lokatę w swojej kategorii.

Lubelska Caritas zatrudnia osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, organizuje szkolenia oraz staże, prowadzi Ośrodek Rehabilitacji w Krasnymstawie oraz wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w Lublinie. Paczkami czy obiadami wspiera osoby samotne i ubogie, a latem organizuje wczasorekolekcje dla osób z niepełnosprawnościami w ośrodku w Dąbrowicy.

W centralnej fazie konkursu kapituła nagrodziła także między innymi Elbląską Spółdzielnię Niewidomych ELSIN i Fundację Promyk Słońca z Wrocławia. Specjalnego Lodołamacza otrzymała siostra Małgorzata Chmielewska.

Gala „Lodołamaczy” odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs organizuje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON”.

AKr / opr. PaW

Fot. Caritas Archidiecezji Lubelskiej / Facebook

źródło: https://radio.lublin.pl/