Polskie Radio Rzeszów: Oto wspaniali podkarpaccy Lodołamacze!

Polskie Radio Rzeszów: Oto wspaniali podkarpaccy Lodołamacze!

W „Tu i teraz” rozmawialiśmy podkarpackimi Lodołamaczami, czyli laureatami Konkursu Lodołamacze dla pracodawców wrażliwych społecznie. W Krakowie odbyła się Gala Regionalna Konkursu dla województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

Marek Piechuta, prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej otrzymał tytuł Lodołamacza Specjalnego. W kategorii „Instytucja” I miejsce zajął Urząd Gminy w Iwierzycach. Kategorię „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”. W kategorii „Zatrudnienie chronione” III miejsce zajęła Cukiernicza Spółdzielnia Roksana w Strzyżowie. Także na III miejscu w kategorii „Otwarty rynek pracy” uplasował się Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Konkurs Lodołamacze to pomysł Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

W „Tu i teraz” naszymi gośćmi byli Marek Piechuta, prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej, Izabela Krzaczkowska-Szychter, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleszycach, wójt gminy Iwierzyce Ryszard Filipek oraz Maciej Szymański, dyrektor Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który od wielu lat zasiada w kapitule konkursu.

 

Rozmawiała Bernadeta Szczypta.

źródło: https://radio.rzeszow.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content