Polskieradio.pl, Polskieradio24.pl: Walka ze stereotypami nt. niepełnosprawnych. Został tydzień na zgłoszenia do „Lodołamaczy”

Zdjęcie autorstwa Marcus Aurelius z Pexels

Polskieradio.pl, Polskieradio24.pl: Walka ze stereotypami nt. niepełnosprawnych. Został tydzień na zgłoszenia do „Lodołamaczy”

Do 15 sierpnia można się zgłaszać do konkursu Lodołamacze. Jego głównym celem jest przełamywanie stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zwróciła uwagę na to, że w konkursie Lodołamacze nagradzani są pracodawcy stwarzający przyjazne warunki dla zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

 To jest bardzo ważne, by aktywność zawodowa zarówno osób sprawnych, jak i osób niepełnosprawnych była duża – podkreśliła minister. Zaznaczyła, że między innymi po to jest zwiększane dofinansowanie do wynagrodzenia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Wynoszą obecnie 1950 złotych w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, 1200 złotych przy stopniu umiarkowanym i 450 złotych w przypadku osób z lekkim stopniem niepełnosprawności. Stwarzane są też warunku, aby osoby niepełnosprawne osiągały coraz wyższe wykształcenie – powiedziała minister Marlena Maląg.

 

POSŁUCHAJ

Marlena Maląg: aktywizacja zawodowa jest bardzo ważna, w tej kwestii silnie wspieramy osoby niepełnosprawne (IAR)

 

Do konkursu Lodołamacze można zgłaszać się w ośmiu kategoriach. Te kategorie to Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier, Lodołamacz Specjalny oraz Super Lodołamacz. Formularze zgłoszeniowe należy wypełnić online poprzez stronę: www.lodolamacze.info.pl

Konkurs Lodołamacze jest organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs odbywa się pod patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser Dudy.

Autor: JAR
źródło: https://polskieradio24.pl/