Ponad milion złotych PFRON na system wsparcia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością

Ponad milion złotych PFRON na system wsparcia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) razem z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy (CIOP) przygotowują nowy system wsparcia dla przedsiębiorstw, zatrudniających osoby z niepełnosprawnością. W tym celu uruchomiony został projekt pn. „Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy”. Przeprowadzono też warsztaty dla pracodawców, w których wzięła udział Integracja.

19 lutego w Warszawie rozpoczęły się dwudniowe warsztaty dla pracodawców.

– Warsztaty mają sprawić, że nasze działania na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych będą skuteczniejsze – zaznaczyła prezes PFRON Marlena Maląg. – Celem działania Funduszu jest to, by osoby z niepełnosprawnością odnajdywały się na otwartym rynku pracy. Wskaźniki zatrudnienia osób niepełnosprawnych pokazują że jest coraz lepiej, jednak nadal jest jeszcze wiele do zrobienia. Zwiększeniu ilości osób z niepełnosprawnością na rynku pracy mają służyć realizowane przez PFRON z partnerami społecznymi projekty – w tym wypadku z pracodawcami – dodała.

Dialog z pracodawcami

– Bardzo zależy nam na dobrym dialogu z pracodawcami, tak abyśmy mogli kształtować kierunki działania Funduszu, aby nasze wsparcie dla pracodawców było jak najbardziej skuteczne – mówiła Marlena Maląg.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content