Portal Samorządowy: 5 maja ruszyła XVII edycja konkursu Lodołamacze

Portal Samorządowy: 5 maja ruszyła XVII edycja konkursu Lodołamacze

Konkurs rozpoczął się 5 maja, a zbieranie zgłoszeń będzie trwało do 15 sierpnia. Ogólnopolskich laureatów poznamy 6 października – przekazała w czwartek Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem Konkursu Lodołamacze jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której fundatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

POPON w komunikacie przypomniała, że konkurs Lodołamacze powstał, aby „promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami”. Przez ostatnie 16 edycji konkursu nagradzani byli pracodawcy, instytucje i osoby angażujące się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

„Konkurs pokazuje – dzięki szczegółowym kategoriom – jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców przez edukację, promocję różnorodności, zdrowia, dostępności, pomoc osobom najbardziej potrzebującym” – podkreśliła w komunikacie POPON.

W ciągu 16 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 7000 firm, przyznano1500 nagród i 400 wyróżnień.

Ogólnopolskich laureatów konkursu poznamy 6 października podczas gali ogólnopolskiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Wcześniej, bo we wrześniu, poznamy 4 regionalne rozstrzygnięcia konkursu

W tym roku organizatorzy wprowadzili dwie zmiany w kategoriach konkursu. Kategorię „Przyjazna przestrzeń” zamieniono na „Przyjazną przestrzeń – dostępność”. Oznacza to, że w tej kategorii brany pod uwagę będzie dostęp do informacji cyfrowej.

„Dostępność internetowa oznacza, że osoby z niepełnosprawnościami mogą postrzegać, rozumieć, nawigować i wchodzić w interakcje z internetem oraz że mogą się do niego przyczyniać. Dostępność internetu przynosi również korzyści innym, w tym osobom starszym, których zdolności obniżają się z powodu starzenia” – zaznaczono w komunikacie.

Druga zmiana dotyczy kategorii „Otwarty rynek pracy”. Od tej edycji będą mogli wziąć w niej udział tylko przedsiębiorcy otwartego rynku pracy – bez fundacji i stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą. Fundacje i stowarzyszenia prowadzące i nieprowadzące działalności gospodarczej będą mogły wziąć udział w konkursie w kategorii „Instytucja”.

Szczegóły konkursu są w regulaminie zamieszczonym na stronie www.lodolamacze.info.pl.

Pozostałe kategorie konkursu to: „Zatrudnienie chronione”, „Rehabilitacja społeczno-zawodowa”, „Instytucja”, „Zdrowa firma” oraz „Dziennikarz bez barier”. Są także dwie kategorie specjalne – Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny.

 

autor: PAP
źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content