Prezydent.pl: Gala Finałowa XVI edycji konkursu „Lodołamacze”

Prezydent.pl: Gala Finałowa XVI edycji konkursu „Lodołamacze”

Agata Kornhauser-Duda:

 

Szanowni Państwo!

Już za chwilę poznamy laureatów 16. edycji konkursu „Lodołamacze”. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim, którzy otrzymają to prestiżowe wyróżnienie. Dziękuję Państwu za zaangażowanie, z jakim włączyli się Państwo w realizację idei przyświecającej temu konkursowi.

Z prawdziwym uznaniem i wdzięcznością myślę o pracodawcach, przedstawicielach instytucji, dziennikarzach, artystach i społecznikach, którzy na różne sposoby sprzyjają aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. To właśnie Państwo – tak jak statki zwane lodołamaczami – torują drogę innym. To Państwo przecierają szlak, który wcześniej mógł wydawać się nie do przebycia. Inspirują Państwo coraz liczniejszych pracodawców, aby umożliwiali rozwój zawodowy ambitnym, zmotywowanym pracownikom z niepełnosprawnościami. To dzięki Państwu ze zdwojoną energią przekraczają oni swoje ograniczenia, cieszą się większą osobistą niezależnością oraz wnoszą własny wkład w społeczne i gospodarcze życie naszego kraju.

Spora w tym zasługa środowisk, które od lat przekonują, że osoba niepełnosprawna jest pełnowartościowym, cenionym pracownikiem. Składam wyrazy uznania organizatorom oraz wszystkim, którzy wspierają wspaniałą inicjatywę, jaką jest konkurs „Lodołamacze”. Ogromnie cieszę się, że ta szlachetna rywalizacja trwa i rozwija się, o czym świadczy rosnąca liczba konkursowych kategorii. Życzę Państwu powodzenia w realizacji tego ważnego i potrzebnego dzieła. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym – satysfakcji z lauru, który jest szczególnym powodem do dumy.

Raz jeszcze gratuluję i serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

 

 

źródło: https://www.prezydent.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content