PulsHR.pl: Zatrudniam, bo warto, pracuję, bo warto – rusza cykl spotkań

PulsHR.pl: Zatrudniam, bo warto, pracuję, bo warto – rusza cykl spotkań

W jaki sposób nowe technologie wspierają osoby z niepełnosprawnościami na rynku, co mogą zrobić pracodawcy, czego potrzebują pracownicy? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy spotkania z cyklu „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych rusza z cyklem spotkań online cyklu „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”. Podczas spotkań poruszany będzie temat rozwoju technologii na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami.

W pierwszym spotkaniu (25 lutego w godzinach 11:30-13:30) udział wezmą sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosinska-Jedynak, prezes fundacji Leżę i pracuję Majka Lipiak oraz Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Organizatorzy spotkania zadają jedno pytanie: czy już wkrótce rozwój technologii zrówna możliwości osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami ?

– Warunkiem skutecznego włączenia się do procesu tych przemian jest zdobywanie kompetencji przyszłości. Umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na lepszą pracę. Wizjoner Marshall McLuhan twierdził, że technologie to rozszerzenie możliwości ludzkiego ciała, bowiem telefon można uznać, za przedłużenie naszego głosu. Świat technologii daje nam możliwości, które jeszcze kilka lat temu pozostawały w sferze marzeń. Dziś możemy wydrukować rękę dzięki drukarce 3D, korzystać z asystentów głosowych oraz urządzeń mobilnych bez użycia rąk, “widzieć językiem” dzięki specjalnym elektrodom lub zamieniać gesty języka migowego na dźwięki – piszą organizatorzy spotkań „Zatrudniam bo warto, pracuję bo warto”.

Podczas spotkania 25 lutego poruszone zostaną tematy aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, wyrównywania szans za pomocą i dzięki nowoczesnym technologiom, działań, jakie powinni podejmować pracodawcy i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu osoby powinni przesłać zgłoszenie na adres rzecznik@popon.pl do 24 lutego 2022 r.

 

cały artykuł
źródło: https://www.pulshr.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content