Radio Kielce: Przedstawiciele naszego regionu zdobyli Lodołamacze

Radio Kielce: Przedstawiciele naszego regionu zdobyli Lodołamacze

Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze „Starpol” ze Starachowic, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Zakład Aktywności Zawodowej w Końskich oraz dziennikarka TVP3 Kielce Katarzyna Kozior, to tegoroczni laureaci 16. regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”, obejmującego województwa małopolskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie.

Uroczysta gala odbyła się w Lublinie. W ramach akcji nagradzane są firmy, instytucje i osoby, podejmujące różnego rodzaju inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych. Jak powiedział Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem członek kapituły konkursowej, wybór nagrodzonych i wyróżnionych jest jednocześnie trudny i przyjemny.

– Od kilkunastu lat widzę, jak zmienia się krajobraz Polski, jeśli chodzi o wsparcie osób niepełnosprawnych, o naszą integrację społeczną. To są zjawiska bardzo mnie satysfakcjonujące. Cieszę się z tego, że każdy z tych czterech regionów potrafi nominować firmy, instytucje, organizacje oraz indywidualne osoby do tego zaszczytnego tytułu – dodał Krzysztof Słoń.

Trzecie miejsce w konkursie w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa zajął Zakład Aktywności Zawodowej w Końskich. Jak przyznał Grzegorz Wilk, kierownik placówki, to dla nich duże wyróżnienie.

– W środowisku osób niewidomych, a takie także uczęszczają do naszej placówki, łamanie barier, związanych z niepełnosprawnością wzroku jest bardzo ważne. My to staramy się osiągnąć. Głównym zajęciem w zakładzie jest produkcja szczotek i tym zajmują się osoby  niewidome i niedowidzące. Nasi podopieczni zajmują się również produkcją i montażem wszelkiego rodzaju elementów plastikowych, a także produkujemy tablice edukacyjne dla dzieci – dodał Grzegorz Wilk.

Kapituła konkursowa przyznała w tym roku również dwa tytuły honorowe. Super Lodołamacz 2021 trafił do Fundacji ALPHA z Lublina, a Lodołamacz Specjalny do przewodniczącego Koła PSONI w Jarosławiu Mariusza Mitusia.

Autor: Iwona Murawska
źródło: https://www.radio.kielce.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content