Radio Opole: Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie „Lodołamacze 2021”

Radio Opole: Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie „Lodołamacze 2021”

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie „Lodołamacze 2021” w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki wręczono mieszkańcom czterech województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego podczas uroczystej gali w Gorzowie Wielkopolskim.

– Dla naszej organizacji to niesamowite wyróżnienie. Już samo zgłoszenie nas bardzo zaskoczyło – mówi Barbara Chyłka ze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. – Jest to konkurs taki, który pokazuje organizacje, przedsiębiorstwa angażujące się na rzecz osób niepełnosprawnych i zatrudniających je. Zostaliśmy zauważeni, że znowu ta opieka paliatywna jest po prostu potrzebna. Dla nas to jest najważniejsze, że mogliśmy znów głośno mówić o opiece paliatywnej, o hospicjum, czym to hospicjum jest.

Dodajmy, że nagrody „Lodołamaczy” są przyznawane są od 16 lat. A jak informują organizatorzy, choć teraz jest trochę łatwiej przełamywać lody niż kilkanaście lat temu, to one jednak ciągle istnieją w życiu osób niepełnosprawnych.

Wśród nagrodzonych z naszego regionu znaleźli się także: Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku, który zajął II miejsce w kategorii rehabilitacja społeczno-zawodowa, Urząd Miejski w Paczkowie, wyróżniony w kategorii przyjazna przestrzeń za przystosowanie obiektu. W kategorii zdrowa firma pierwsze miejsce zajęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A, a Lodołamaczem Specjalnym wyróżniono Romana Kolka.

Barbara Chyłka

źródło: https://radio.opole.pl/Skip to content