RadioMaryja.pl: Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury do ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”

RadioMaryja.pl: Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury do ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”

Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury do ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”. Co roku wyłanianych jest kilku laureatów, głównie pracodawców, którzy wspierają niepełnosprawnych w przełamywaniu własnych barier.

 

To już 14. edycja konkursu „Lodołamacze”.

– „Lodołamacze” są na pewno tutaj ważnym instrumentarium, które pomaga dostrzegać ważne społeczne projekty, ważne osoby, instytucje, które nie tylko w sposób godny z prawem realizują swoje zadania, ale dokładają do tego jeszcze cały ten aspekt społeczny – mówiła Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych każdego roku wyróżnia tych, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

 Chcemy tego typu pracodawców promować, chcemy ich pokazywać, chcemy ich nagradzać, to jest właśnie idea tego konkursu. Czyli nie statystyka, nie zależy nam na tym, że mamy firmę, która zatrudnia nieprawdopodobną ilość osób z niepełnosprawnością i robi to od wielu, wielu lat, ale w szczególności te firmy, które stanowią ten nowy przykład – powiedział Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Tytuł „lodołamacza” zostaje przyznany w sześciu kategoriach. Zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier.

 Zgłoszenie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na naszą stronę i wypełnić formularz. Wtedy te wszystkie formularze trafiają pod obrady kapituł regionalnych. Trzeba pamiętać, że konkurs ma charakter dwuetapowy. Pierwsze etap to etap w regionach, następnie ci zwycięzcy regionalni przechodzą do etapu centralnego – zaznaczył Jan Zając.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia.

 

Źródło: radiomaryja.pl/iFacebook
LinkedIn
Skip to content