Spotkanie Małżonki Prezydenta RP z Laureatami Konkursu Lodołamacze 2019 w Pałacu Prezydenckim

Spotkanie Małżonki Prezydenta RP z Laureatami Konkursu Lodołamacze 2019 w Pałacu Prezydenckim

15 października na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy Laureaci Konkursu Lodołamacze 2019 oraz Zarząd Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych gościli w Pałacu Prezydenckim.

Podczas spotkania Małżonka Prezydenta RP pogratulowała Laureatom oraz organizatorom Konkursu  Wyraziła jednocześnie przekonanie, że inicjatywa „w szerszej perspektywie służy również społecznej integracji, przełamywaniu lodów i przełamywaniu pewnych stereotypów dotyczących zatrudniania osób z niepełnosprawnościami”.

Dziękuję, że prowadzą Państwo odpowiedzialną społeczną politykę – podkreśliła Pierwsza Dama. – Żebyśmy mogli mówić o naszym kraju, jako o kraju nowoczesnym, musimy zwracać uwagę na wszystkich obywateli, tak by żaden nie czuł się wykluczony lub odizolowany – dodała. – Jest ogromnie ważnym, aby nie tylko dostrzegać ten niezwykły potencjał osób z niepełnosprawnościami, ale także w pełni go wykorzystywać – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Podczas wtorkowego spotkania Laureaci opowiadali o swoich doświadczeniach w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.  Zatrudnienie osób niepełnosprawnych sprawiło, że na pewno jesteśmy bogatsi o doświadczenia wynikające z pracy z osobami niepełnosprawnymi. Stajemy się bardziej cierpliwi i otwarci na drugiego człowieka. Ale to co jest najważniejsze – za każdym razem mamy pewność, że nasze działania są wartościowe, potrzebne i chcemy je kontynuować. Jesteśmy w stanie zbudować wizerunek oparty na zaufaniu, uczciwości nie tylko wśród naszych partnerów biznesowych, ale też bezpośrednich odbiorców – podkreślali pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami.

Tematem dyskusji była aktywizacja nie tylko samych osób niepełnosprawnych, ale również ich opiekunów, tworzenie przestrzeni umożliwiającej osobom niepełnosprawnym korzystanie w pełni z przysługujących im praw obywatelskich oraz inicjatywy sprzyjające pracodawcom osób niepełnosprawnych.

 Facebook
LinkedIn
Skip to content