TVP 3 Łódź: Lodołamacze 2020 rozdane. Nagrodzono tych, którzy przełamują bariery

TVP 3 Łódź: Lodołamacze 2020 rozdane. Nagrodzono tych, którzy przełamują bariery

To nagroda dla tych, którzy przełamują stereotypy i dają szansę na lepsze życie niepełnosprawnym. Tegoroczna regionalna gala, z uwzględnieniem przepisów sanitarnych, odbyła się w Centrum Nauki i Techniki EC1. Nagrodzono pracodawców z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

 

Doświadczenie, profesjonalizm, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna – to cecha lodołamaczy.

W tym roku nagroda trafiła między innymi do Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi, które od 25 lat pomaga im znaleźć godne warunki pracy.

– Doszliśmy do wniosku, że aktywizacja zawodowa jest jedną z najważniejszych form rehabilitacji i terapii – przekonuje Jarosław Wasiak, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych.

Nagrody zostały rozdane w 9 kategoriach. Lodołamacz specjalny również w tym roku trafił do Łodzi. Kapituła konkursu w głosowaniu brała pod uwagę między innymi liczbę zatrudnionych osób z niepełnosprawnością i sposób w jaki dana firma wspiera takiego pracownika, np., poprzez szkolenia.

Zmienia się nasza przestrzeń publiczna. Jak zaczynaliśmy lata temu, to mówiliśmy tylko o promocji zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Dziś mówimy o instytucjach publicznych – mówi Krzysztof Kosiński, wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Pracodawcy z Województwa Łódzkiego zostali też laureatami w kategorii Rehabilitacja Społeczno – Zawodowa i Zdrowa Firma.

– Osoby niepełnosprawne, to nie osoby, które posiadają deficyty, tylko takie osoby, które ze względu na swoje przypadłości posiadają szersze horyzonty – zauważa Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Do konkursu zgłoszono blisko 80 placówek z regionu.

 

źródło: https://lodz.tvp.plFacebook
LinkedIn
Skip to content