W tym roku większe wsparcie dla warsztatów terapii zajęciowej

W tym roku większe wsparcie dla warsztatów terapii zajęciowej

Blisko 492 mln złotych zaplanowano w tym roku na wsparcie warsztatów terapii zajęciowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – poinformowało we wtorek 23 kwietnia ministerstwo rodziny. To o ponad 105 mln złotych więcej niż przed czterema laty – dodano.

Resort rodziny zapewnił w komunikacie, że w kolejnych latach finansowe wsparcie warsztatów terapii zajęciowych będzie jeszcze większe.

Jak wskazano, w 2020 roku kwota dofinansowania tego typu placówek ze środków Funduszu wyniesie ponad 531,7 mln złotych, a w 2023 roku – ponad 551,6 mln złotych. Dzięki warsztatom, osoby z niepełnosprawnością niezdolne do podjęcia pracy, mają możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej.

– Udział w warsztatach wiąże się z poczuciem przynależności, umożliwia nawiązanie relacji społecznych, wzmacnia poczucie wartości i umożliwia realizację talentów, które każdy człowiek nosi w sobie bez względu na to z jakimi trudnościami się boryka. Biorąc to pod uwagę, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że warsztaty terapii zajęciowej potrzebują większego dofinansowania – podkreśliła cytowana w komunikacie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Minister przypomniała, że systematycznie rośnie kwota dofinansowania rocznego pobytu jednego uczestnika w warsztatach terapii zajęciowej. Jak wskazała – w bieżącym roku jest to 17 796 złotych, dokładnie 3 tys. złotych więcej niż jeszcze było to przed czterema laty.

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content