Wykluczeni: Konkurs „Lodołamacze” 2021. Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury

Wykluczeni: Konkurs „Lodołamacze” 2021. Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury

„Lodołamacze” to przedsięwzięcie, którego ideą jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy. Trwają zgłoszenia do tego konkursu.

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje i osoby, a także wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą przedsięwzięcia jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, ich integracja oraz stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. To także zachęta do tworzenia dla nich nowych miejsc pracy oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

W tym roku kandydaci powalczą o tytuł Lodołamacza 2021 w siedmiu kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Rehabilitacja społeczno-zawodowa, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez Barier.

W ciągu 15 lat trwania Konkursu wzięło w nim udział ponad 3050 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1450 nagród oraz 181 wyróżnień. Na temat Kampanii Lodołamacze powstało ponad 5000 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 15 sierpnia 2021 r. Kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Rozstrzygnięcia regionalne konkursu odbędą się we wrześniu, natomiast Ogólnopolska Gala „Lodołamacze” 2021 została zaplanowana na 7 października 2021 na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

źródło: https://www.wykluczeni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content