Zapraszamy do EC1 Miasto Kultury w Łodzi

Zapraszamy do EC1 Miasto Kultury w Łodzi

EC1 Łódź – Miasto Kultury. Zrewitalizowany i rozbudowany kompleks EC1 pełni dziś funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Jest miejscem promocji kultury filmowej i komiksowej. Jednocześnie stanowi ważny element Nowego Centrum Łodzi, łącząc tendencje architektoniczne z początku ubiegłego stulecia oraz nowoczesnego nurtu postindustrialnego. To przestrzeń otwarta dla artystów, dla działań i nowych form sztuki. Kompleks ma również idealne przestrzenie biznesowe, wyposażone w nowoczesne rozwiązania biurowe, które sprawdzą się podczas szkoleń, konferencji i spotkań branżowych.

Najnowszym projektem realizowanym w EC1 Łódź – Miasto Kultury jest Wystawa „Sztuka DC – Świt Superbohaterów” (www.switsuperbohaterow.pl) – unikatowa multimedialna wystawa stworzona we współpracy z DC Entertainment, Warner Bros i Art Ludique – pierwszym na świecie muzeum poświęconym takim zjawiskom sztuki współczesnej jak komiks, animacje, manga czy gry wideo. Wystawa jest najważniejszym wydarzeniem podczas 30 Edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a także stanowi część projektu Łódź Miasto Filmu UNSCO.

EC1 Łódź – Miasto Kultury otrzymało już szereg nagród za swoje działania i rozwiązania architektoniczne m.in. Bryła Roku 2013, MP Power Awards 2015, 7 Nowych Cudów Polski 2016, Lodołamacze 2017 w Kategorii Przestrzeni

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum, gdzie kultura sąsiaduje z nauką i biznesem tak, jak historia przeplata się z nowoczesnością.

www.ec1lodz.pl
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
90 – 022 Łódź ul. Targowa 1/3

EC1 Łódź – Miasto kultury zaprasza Was na @Wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów„.
Bilety na wystawę i dodatkowe informacje dostępne są tutaj 👉 www.switsuperbohaterow.pl.
Przyjdź na wystawę i wejdź do świata Sztuki DC:

⚡️ Ponad 40 oryginalnych kostiumów i rekwizytów z filmów
⚡️ Oryginalne szkice i plansze komiksowe
⚡️ Model BatPoda i jaskini Batmana
⚡ 160 prac znanych autorów takich jak: Jim Lee, Bob Kane…
⚡ Materiały zza kulis produkcji filmowych Warner Bros

28.09.2019 – 02.02.2020
Hala Maszyn / EC1 Łódź – Miasto Kultury

*Wystawa przystosowana dla osób niepełnosprawnych

 Facebook
LinkedIn
Skip to content