Zaproszenie na Ogólnopolską Galę Lodołamacze 2022 – 6 października 2022 godz. 15:00 Zamek Królewski w Warszawie

Zaproszenie na Ogólnopolską Galę Lodołamacze 2022 – 6 października 2022 godz. 15:00 Zamek Królewski w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową Konkursu LODOŁAMACZE 2022

Uroczystość odbędzie się
06.10.2022 r. o godz. 1500
w Zamku Królewskim w Warszawie, Plac Zamkowy 4,
wejście F, Sala Wielka

Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy.

W tym roku podczas XVII edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze uhonorujemy Laureatów w 9 kategoriach:

 • Zatrudnienie chronione
 • Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
 • Otwarty rynek pracy
 • Instytucja
 • Dziennikarz bez barier
 • Przyjazna przestrzeń -dostępność cyfrowa
 • Zdrowa Firma
 • Super Lodołamacz
 • Lodołamacz Specjalny

Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy

 

Prowadzenie Gali : Agata Konarska


Program Gali

 • Przemówienie Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy
 • Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego –  w repertuarze Zespołu odnaleźć można wszelkie gatunki i style muzyczne, które zachwycą najbardziej wymagających odbiorców – zarówno tych starszych jak i młodszych. W skład Zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania
 • Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022
 • Występ Basi Giewont – urodzona w Zakopanem wokalistka, songwriterka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim. Laureatka licznych, prestiżowych Festiwali, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. W 2022 r. jako jedna z najlepszych wokalistek w Polsce, została zaproszona przez Adama Sztabę do nagrania piosenki „Mamy siebie”, z której dochód został przeznaczony na pomoc dla Ukrainy. Laureatka tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022. Jej najnowszy singiel NIE BEDE
 • Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022
 • Występ Zespołu UnMute – zespół UnMute tworzy pięcioro głuchych artystów: Magdalena Wdowiarz, Julia Kramek, Alina Jagodzińska, Zuzanna Szymańska i Jakub Stanisławczyk. Formacja rozpoczęła swoją karierę od debiutanckiego singla „Głośniej niż decybele”, który ukazał się we wrześniu 2021 roku. Grupa tworzy teksty w polskim języku migowym, a ich twórczość wymyka się typowym definicjom i gatunkom muzycznym. Misją zespołu UnMute jest promowanie kultury osób głuchych, równości i inkluzywności oraz walka ze stereotypami na temat osób mających problemy ze słuchem. Słowo „UnMute” oznacza po polsku „wyłączyć wyciszenie”
 • Wręczenie statuetek LODOŁAMACZE 2022
 • Występ Natalii Kukulskiej –  to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Natalia Kukulska już jako dziecko osiągnęła dużą sławę.Album „Światło” z 1996 r. potwierdził, że córce Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego po prostu pisana jest kariera muzyczna. Na przestrzeni lat wydała wiele płyt, które pokryły się złotem i platyną. Na nowej płycie wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie, a do tego jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu. Są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby z niepełnosprawnością na niezapomniane „Warsztaty fotograficzne”, które odbędą się o godzinie 14:30 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Doświadczony Fotograf opowie o działaniu aparatu i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu. Z warsztatów każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat Zamku Królewskiego.

 

Patroni medialni

SPONSOR GŁÓWNY

 

 

Prosimy o potwierdzenie do 30.09.2022 r. tel. 22 620 32 02, mail: biuro@popon.pl 

 

Kontakt:
Anna Węgrzynowicz
Rzecznik Prasowy
kom. 668 461 252
e-mail:rzecznik@popon.pl
www.popon.pl, www.lodolamacze.info.plFacebook
LinkedIn
Skip to content