Zaproszenie na webinarium z cyklu „PFRON wspiera dostępność” – 23 maja 2024

Zaproszenie na webinarium z cyklu „PFRON wspiera dostępność” – 23 maja 2024

Zaproszenie na webinarium z cyklu „PFRON wspiera dostępność” – 23 maja 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez PFRON, które odbędzie się 23 maja 2024 roku o godzinie 10:00. Spotkanie jest częścią serii „PFRON wspiera dostępność”, a tym razem tematem przewodnim będzie komunikacja z osobami o złożonych potrzebach komunikacyjnych.

Program spotkania:

Agnieszka Pilch – Prezes Stowarzyszenia Mówić bez słów ISAAC Polska
Temat: Wsparcie osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się z pomocą AAC
Agnieszka Pilch omówi, jak efektywnie wspierać osoby, które korzystają z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC), aby poprawić ich zdolność do porozumiewania się.

Aleksandra Sztajerwald – Członkini Zarządu Fundacji Synapsis
Temat: Najważniejsze zasady w trakcie spotkań z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu
Aleksandra Sztajerwald przedstawi kluczowe zasady i najlepsze praktyki, które warto stosować podczas interakcji z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu, aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i zrozumienie.

Marek Miliński – Wydział ds. Postępowań Skargowych PFRON
Temat: Jak poprawnie złożyć wniosek o zapewnienie dostępności w podmiocie publicznym oraz jak wygląda postępowanie skargowe na brak dostępności
Marek Miliński wyjaśni, jak prawidłowo składać wnioski dotyczące zapewnienia dostępności w instytucjach publicznych oraz omówi procedury związane ze skargami na brak dostępności.

Udogodnienia:

Podczas webinarium zapewniony będzie tłumacza PJM (Polski Język Migowy) oraz napisy na żywo, aby spotkanie było w pełni dostępne dla wszystkich uczestników.

Rejestracja:

Aby wziąć udział w webinarium, prosimy o rejestrację pod następującym linkiem: https://pfron.zoom.us/meeting/register/tJcrcOisqzspHd30RKW-fVeM0k4gYpgwjcWH

Nie przegap tej wyjątkowej okazji na poszerzenie swojej wiedzy i zdobycie cennych informacji na temat wspierania dostępności! Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Poprzez takie inicjatywy jak to webinarium, PFRON konsekwentnie dąży do zwiększenia świadomości i wiedzy na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wspierając tym samym ich pełną integrację społeczną. Dołącz do nas i razem budujmy bardziej dostępny świat!

Źródło: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/webinarium-komunikacja-z-osobami-o-zlozonych-potrzebach-komunikacyjnych/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR096HvAmVoI7MWav0lThjQAi-UknrEUaZxJFwj4SzAR9Usfv2cZOwR7JjM_aem_AdKNOvNdxheSVGStnpbvrnykclGHxQkxoYxzGW6xr7UK8KLKF1rm9SHC56d1NqZU_fBI4c2_XqkTJOTd9zMBs3duFacebook
LinkedIn
Skip to content