Zmarł Bartłomiej Skrzyński

Zmarł Bartłomiej Skrzyński

Informację o śmierci Bartłomieja Skrzyńskiego przekazał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Bartłomiej Skrzyński udział zarówno w dużych projektach, w tym architektonicznych (konsultując i doradzając przy budowie m.in. Teatru Capitol, czy Portu Lotniczego Wrocław, przeprowadzając szkolenia, kampanie, organizując konferencje, inicjując projekty i programy), jak i w sprawach indywidualnych na co dzień, daleko wykraczając poza godziny pracy i obowiązki służbowe, a także obszar Wrocławia.

Był współautorem kampanii oraz programu „Wrocław bez barier”. Społecznie pomagał przy kampaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywni Wrocław, Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Dolnośląskie Forum Integracyjne, współpracuje również z wieloma innymi organizacjami.

Sam założył i stanął na czele Fundacji W-skersi, organizującej m.in. dalekomorskie, integracyjne rejsy, przełamując bariery mentalne i negatywne stereotypy poprzez autorskie projekty. Był dziennikarzem, autorem nazwy „W-skersi” i programu o takim samym tytule, który emitowany był w TVP 1. Będąc autorem wielu projektów telewizyjnych, współprodukował również magazyn „Bez barier” na antenie TVP Wrocław. Współrealizator pilotażowej kampanii „Nie ma barier. Dolny Śląsk” – był odpowiedzialny m.in. za tworzenie portalu niemabarier.dolnyslask.pl, którego został później redaktorem naczelnym, a także tworzył wiele projektów w mniejszych miastach województwa.

Był jednym z twórców Parlamentu Młodzieży Wrocławia (gremium od 20 lat uczy młodych wrocławian demokracji i obywatelskości), będąc przez 4 lata jego prezesem. Organizował wtedy m.in. „Manifestację przeciwko przemocy”, wspólnie z Kuratorium Oświaty przedstawiając stan szkolnictwa w województwie, a także – razem z gminą Wrocław – tworzył pierwszy miejski wolontariat podczas Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 1997 roku.

Był współautorem wielu specjalistycznych wydawnictw; wykładał również w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasjonował się żużle i podróżami.

 

fot. archiwum radiowroclaw.pl
autor: Bartosz Tomczak 
źródło: https://www.radiowroclaw.plFacebook
LinkedIn
Skip to content